Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej

Z uwagi na duży udział pacjenta i jego opiekuna w procesie leczenia oraz pielęgnacji, przewidziano blok szkoleniowy poświęcony wyłącznie tej grupie docelowej. W ramach projektu organizowany jest cykl praktycznych szkoleń stacjonarnych i zajęć warsztatowych, podczas których osoby te zdobywają wiedzę teoretyczną i nabędą umiejętności ukierunkowane szczególnie na praktyczne aspekty opieki nad osobą w wieku podeszłym, przewlekle chorą, a także na czynności pielęgnacyjne. Osoby szkolone dowiedzą się w jaki sposób w warunkach domowych mogą poradzić sobie z bólem oraz jak zapobiegać stanom depresyjnym, czy  też jak radzić sobie z brakiem apetytu lub niechęcią do przyjmowania zalecanej ilości płynów.

Przejdź do aktualności


Uczestnikiem szkolenia może być:

  • Pacjent tj. osoba starsza  i/lub przewlekle chora i/lub niepełnosprawna, czasowo lub trwale niesamodzielna, wymagająca pomocy,
  • Opiekun pacjenta (osoby starszej i/lub przewlekle chorej i/lub niepełnosprawnej, czasowo lub trwale niesamodzielnej, wymagającej pomocy)

Rekrutacja


Rekrutacja do udziału w szkoleniach rozpoczyna się od 03.2015 r. i trwa do wyczerpania miejsc przewidzianych w Projekcie.
Zgłoszenia należy składać w sekretariacie ZOL w Krakowie (pawilon administracyjny, I piętro, pokój nr 122 - sekretariat) w dni robocze (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od  8.00 do 15.00.  lub przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres ZOL w Krakowie.
Zgłoszenie na wybrany termin szkolenia przyjmowane są najpóźniej na 14 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem danego szkolenia.
O kolejności wpisu na listę uczestników danego szkolenia decyduje data wpływu kompletnej dokumentacji zgłoszeniowej. 

Proponowane terminy szkolenia dla opiekunów osób starszych i przewlekle chorych za zakresu opieki długoterminowej.


Dokumenty


Regulamin szkoleń dla opiekunów
Formularz zgłoszeniowy oraz deklaracja uczestnictwa w projekcie Dla kogo ?


Dla osób w wieku podeszłym,
przewlekle chorych,
niepełnosprawnych,
czasowo lub trwale niesamodzielnych,
wymagających pomocy
Dla opiekunów osób w wieku podeszłym
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.