Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej

W ramach inwestycji realizowana jest przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krakowie wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia medycznego m.in. wózków inwalidzkich i wagi krzesełkowej, które umożliwią profesjonalne wykonywanie czynności opiekuńczo – leczniczych w Zakładzie.
 
Celem zaplanowanych w ramach projektu działań inwestycyjnych jest poprawa warunków i jakości świadczonych w ZOL w Krakowie usług medycznych, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjentom oraz dostosowanie istniejącego budynku do obowiązujących przepisów prawa i potrzeb osób niepełnosprawnych.


Zakres prac obejmuje:

  • budowę szybu windowego z wiatrołapem na południowym końcu budynku
  • dobudowę ewakuacyjnej klatki schodowej i windy towarowo-osobowej na północnym końcu budynku
  • zabudowę balkonów ścianami murowanymi
  • dobudowę ramp dla niepełnosprawnych
  • zmianę układu pomieszczeń- głownie przebudowę pokojów pacjentów z 4 osobowych na 2 osobowe, na każdym piętrze planuje się pozostawienie 1 pokoju 4 osobowego dla ciężko chorych pacjentów.
  • ocieplenie elewacji 10 cm styropianu
  • odtworzenie izolacji poziomej ścian piwnic
  • izolację termiczną i przeciwwilgociową posadzek piwnic.

Rezultatem powyższych działań będzie zwiększenie powierzchni szpitalnej, zwiększenie liczby pomieszczeń sanitarnych, wymiana wyposażenia medycznego, poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów ZOL, poprawa warunków socjalnych, eliminacja zagrożeń sanitarnych.

Projektowane elementy infrastruktury technicznej stanowić będą uzupełnienie dla istniejącego zaplecza lokalowego i wyposażenia Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krakowie.

Marzec 2016 - II Etap
Wrzesień 2015 - I Etap

Czerwiec 2015

Marzec 2015 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.