Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne, jednodniowe szkolenia dla opiekunów osób starszych i przewlekle chorych z zakresu opieki długoterminowej. Z uwagi na duży udział pacjenta i jego opiekuna w procesie leczenia oraz pielęgnacji, przewidziano blok szkoleniowy poświęcony wyłącznie tej grupie. W ramach projektu organizowany jest cykl praktycznych szkoleń stacjonarnych i zajęć warsztatowych, podczas których osoby te zdobywają wiedzę teoretyczną i nabędą umiejętności ukierunkowane szczególnie na praktyczne aspekty opieki nad osobą w wieku podeszłym, przewlekle chorą, a także na czynności pielęgnacyjne. Szkolenia będą realizowane do 30 września 2016 roku. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Przedstawiamy Państwu ostatni, siódmy numer biuletynu „Geriatria i opieka długoterminowa”. Wszystkie biuletyny zostały opracowane w ramach projektu „Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej”, dofinansowany przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 i Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2009-2014, którego realizatorem jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krakowie. Zapraszamy do lektury.

Nasz biuletyn „Geriatria i opieka długoterminowa” cieszy się coraz większą popularnością, w związku z powyższym zaspokajamy Państwa ciekawość i przedstawiamy już szósty numer. Bieżący numer zaczynamy od podsumowania aktualnego stanu wiedzy na temat strategii przeciwstarzeniowych, następnie omawiamy sposoby zapobiegania powikłaniom żywienia dojelitowego. Pojawił się również temat roli ruchu w prewencji zdrowotnej i leczeniu pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych, a także podsumowanie wiadomości dotyczących niedoczynności tarczycy u pacjentów w starszym wieku. Przedstawiamy również wywiad z Anną Okońską-Walkowicz, doradcą Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Polityki Senioralnej. Zapraszamy do lektury.

Przedstawiamy kolejny piąty numer biuletynu „Geriatria i opieka długoterminowa”  a w nim przedstawiamy cykl artykułów związanych z różnymi – zarówno czysto medycznymi, jak i opiekuńczymi i pielęgniarskimi, zagadnieniami dotyczącymi stanów uznawanych za główne czynniki ryzyka sercowo ‑ naczyniowego. W dziale Geriatria zaczynamy od zagadnień poświęconych nadciśnieniu tętniczemu (kontynuujemy również temat antybiotykoterapii). Zapraszamy do lektury.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się już z 4 numerem naszego biuletynu „Geriatria i opieka długoterminowa”. Tym razem redaktor naczelny prof. dr hab. n. med. Jerzy Gąsowski zaprasza do zapoznania się z artykułami dotyczącymi antybiotykoterapii w geriatrii, jak i problem niedożywienia u starszego pacjenta oraz leczenia ruchem osób w wieku podeszłym. Oprócz strefy medycznej przedstawimy Państwu historie i realizację inwestycji w ramach programu PL07 w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie. Zapraszamy do lektury.

ZAPRASZAMYwszystkich lekarzy, którzy nie byli uczestnikami pierwszej naszej konferencji geriatrycznej, która odbywała się w listopadzie 2015 (w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie) na nową edycję dwudniowej konferencji międzynarodowej pod nazwą „Geriatria i opieka długoterminowa w praktyce”.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy Państwa do uczestniczenia w naszej konferencji.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.